PRIMĂVARA CULTURALĂ GIURGIUVEANĂ SE APROPIE DE FINAL

Giurgiuvenii sunt invitați să profite de ultimele reprezentații cultural-artistice oferite de Centrul Cultural ”Ion Vinea”, Consiliul Local și Primăria municipiului Giurgiu prin Programul ”Primăvara Culturală Giurgiuveană”.

Miercuri, 10 mai 2017, de la ora 18:30 la Ateneul ”Nicolae Bălănescu” trupa de teatru de amatori ”Octgon” va pune în scenă piesa ”Zboară, avionule, zboară”, în data de 14 mai, în aceeași locație urmând să aibă loc începând cu ora 17:00, Festivalul Național Interconfesional de Muzică Corală Religioasă, cu participare internațională ”Lumină din Lumină”, ediția a VIII-a. În data de 17 mai, la Centrul Cultural ”Ion Vinea” giurgiuvenii sunt așteptați din nou la o seară de teatru, de la ora 18:30, la piesa ”Weekend cu tata”. În ultima zi a programului ”Primăvara Culturală Giurgiuveană”, va fi desfășurat, începând cu ora 11:00, la Galeriile de Artă, ”Salonul artelor”, organizat de Cenaclul literar ”Luceafărul”.

Giurgiuvenii sunt așteptați în număr cât mai mare la toate evenimentele cultural-artistice, intrarea fiind liberă.

Ultima modificare: 08.05.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul DRUM DE LEGĂTURĂ DN5 – ȘOSEAUA DE CENTURĂ – POD PRIETENIEI